Bir Kutu Evren

Bir Kutu Evren (Universe in a Box) tüm dünyadan öğretmen ve eğitmenlerin 4-10 yaş arası çocuklara astronomi ve uzay bilimlerini aktarırken yardımcı olması için tasarlanmış bir eğitim kitidir. Astronomiyi sınıf ortamında uygulamak için ihtiyaç duyulan pratik, etkileşimli ve eğlenceli etkinlikleri karşılamak üzere geliştirilmiştir. Eğitim kiti ile öğretmen, ebeveyn ve eğitmenlere beş etkileyici konu üzerine kırktan fazla pratik aktivite sunulmaktadır: Büyüleyici Uydumuz Ay; Dünya, yuvamız; Güneş,  Bizim Yıldızımız; Güneş Sistemimiz ve Takımyıldızların Dünyası.


Kutunun içeriğindeki materyallerin büyük bir bölümü, Evreni Anlayalım ekibi olarak Türkçe'ye kazandırıldı. Kutuyu UNAWE internet sitesinden sipariş edebilir ya da aşağıda paylaştığımız 'Kendin-Yap Rehberi' ile kendiniz oluşturabilirsiniz.

Bir Kutu Evren astronomi eğitimi kitini kendiniz oluşturmak için Türkçe yayınlanan 'Kendin Yap Rehberi'nden yararlanabilirsiniz. Bu rehber, sınıfta ya da çocuklarıyla bilikte kullanmak üzere Bir Kutu Evren’i kendi oluşturmak isteyen bireysel öğretmen, eğitmen ya da ebeveynler için geliştirilmiştir. Rehber, kutuyu oluşturan materyallerin detayları ve teknik özelliklerini içermekte olup yanında Bir Kutu Evren’i ticari olmayan kullanımlar için üretip, adapte etmek için gereken tüm dosyaları barındıran Baskı Paketi (indirmek için tıklayınız -.rar - 420 MB) ile desteklenmektedir. Rehberi PDF olarak indirmek için tıklayınız.

 
-- >